Zaduszki z Janem Pawłem II

W piątek 14.11.2008 o godzinie 19.00 odbyła się w parafialnym kościele w Ligocie Turawskiej nietypowa Msza Św. z udziałem młodzieży z naszej parafii. Spotkanie nosiło tytuł "Zaduszki z Janem Pawłem II" Specjalnie na tę okazje zostali zaproszeni goście z WSD w Opolu - ks. Marcin Wilczek oraz dwoje ks. diakonów. Ks. Marcin Wilczek przewodniczył Mszy Św. natomiast ks. diakoni - Marcin Kłosowski i Przemek Skupień - pomagali czytając Słowo Boże i wygłaszając homilię.

Po Mszy Św. młodzież wraz z kapłanami udali się do sali Państwa Dawid aby tam przejść do drugiej części spotkania - czytania i interpretacji twórczości Jana Pawła II. Wcześniej jeszcze młodzież zatrzymała się obok grobu ks. Georga Obsta aby tam pomodlić się za zmarłego ks. proboszcza. Po dotarciu na salę czekała niespodzianka - krótka wizyta w bibliotece parafialnej, wraz z miłym i ciepłym przyjęciem przez panią bibliotekarkę Bernadetę Staś. Po miłej niespodziance nadeszła chwila zadumy i refleksji podczas słuchania wierszy Jana Pawła II czytanych przez dziewczyny z naszej parafii - Aleksandrę, Dominikę i Danutę natomiast przesłanie i znaczenie utworów objaśniał diakon.