Pierwsza Komunia Święta 2009

W tym roku przeżywaliśmy I Komunię św. w „cieniu orła”. Zgłębialiśmy symbolikę orła, orlich skrzydeł i gniazda. Orzeł to królewski ptak - symbolizuje naszą chrześcijańską godność. W Piśmie Św. orzeł występuje 28 razy. Orle skrzydła symbolizują Bożą Opatrzność i opiekę. Orzeł karmi młode orlęta w gnieździe, kiedy podrosną wabi je do lotu, a kiedy któryś z młodych nie potrafi latać, bierze je na skrzydła i wspomaga. Orzeł symbolizuje Jezusa Chrystusa, który sam karmi nas swoim Ciałem i Krwią w eucharystycznym „gnieździe”, abyśmy mogli pięknie realizować swoje życiowe powołanie.


Dzieci rozpoczęły uroczystość tańcem liturgicznym, który symbolizował radość chrześcijańskiego powołania. Towarzyszyła nam piosenka z Lednicy, którą napisał o. Jan Góra:

„Tylko orły szybują nad granią,
tylko orłom nie straszna jest przepaść,
wolne ptaki wysoko latają,
już za chwile wylecimy z gniazda!”

Dzieci I Komunijne naszej parafii:

Born Daniel, Czech Tomasz, Cziolek Marcin, Frencek Karina, Gabryś Martina, Gabryś Patrycja, Grund Weronika, Hermański Paulina, Kensy Markus, Klica Zuzanna, Koc Mateusz, Krawczyk Karolina, Krok Rafał, Król Kewin, Kurowski Joanna, Liebe Estera, Ligenza Paweł, Michalczyk Kamil, Siwoń Piotr, Szymański Daniel

 

Nagranie video

Galeria zdjęć