Św. Marcin 2009 w Ligocie Tur.

Czwartkowego wieczoru (12.11.2009) odbyły się niecodzienne obchody dnia Św. Marcina. Uroczystość rozpoczęła się wspólną Mszą Św. w której uczestniczyły dzieci z naszej parafii wraz z rodzicami i rodzeństwem oraz nauczyciele z pobliskiej Szkoły Podstawowej w Ligocie Tur. Po zakończonej Mszy Św. spod kościoła wyruszyła barwna i rozśpiewana procesja, w której uczestniczyły dzieci rozświetlające drogę kolorowymi lampkami roratnimi a całą procesję prowadził Św. Marcin jadący na koniu.

Po długiej wędrówce wszyscy dotarli do celu procesji - ogrodu za plebanią. Na miejscu czekało wiele atrakcji - wszystkie dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się wokół rozpalonego ogniska i otrzymały rogaliki Św. Marcina oraz inne słodkie pyszności.