Dekret ks. bp. dotyczący zmian osobowych w parafiach Diecezji Opolskiej

Zgodnie z dekretem wydanym przez ks. Biskupa Andrzeja Czaja, nominowanym na stanowisko wikariusza w parafii Ligota Turawska został ks. Tomasz Maintok.

tomasz maintokKs. Prymicjant przyszedł na świat 17 marca 1983roku jako najstarszy syn Michała i Elżbiety Maintok. Za czasów proboszczowania ks. Ludwika Ślęzaka, 03. kwietnia 1983roku, został ochrzczony otrzymując imiona chrzcielne Tomasz, Józef. 17 maja 1992 roku przyjął Pierwszą Komunię Świętą. Sakramentu Bierzmowania, do którego przygotował go ks. proboszcz Norbert Dragon, udzielił mu w 1999 roku Abp Alfons Nossol w naszym parafialnym kościele.

W latach 1990-1998 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Łanach. Tam też, ze względu na bliskie położenie kościoła św. Bartłomieja, służył jako ministrant, nie zaniedbując zarazem służby w naszym sławikowskim kościele. W 1998-2001 podjął naukę w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu w zawodzie mechanik samochodowy. Po ukończeniu tej szkoły kontynuował dalszą naukę w Zawodowym Liceum w Komornie o profilu rynek rolny. Po złożeniu egzaminu dojrzałości w 2005 roku, odczytując drogę powołania, podjął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu. Studia seminaryjne zostały zwieńczone obroną pracy magisterskiej pt.„Oczekiwania chorych wobec kapelana szpitalnego na przykładzie badań przeprowadzonych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu”. Trzy miesięczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego w Otmuchowie. Na tydzień przed samymi święceniami kapłańskimi diakoni przeżywają tygodniowe rekolekcje w Nysie.