Rowerowa Pielgrzymka 2012 do Studzionki

Powracając do tradycji, 3 maja w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wybraliśmy się na rowerach do Studzionki. W pielgrzymce brało udział 30 parafian, starszych i młodszych, a przewodniczył ksiądz wikary Tomasz wraz z diakonem Tadeuszem.

Studzionka, położona w lesie niedaleko Dąbrówki Łubniańskiej, została przed laty wybudowana jako dziękczynna kaplica Matki Boskiej, gdyż woda z tego miejsca ma cudowną moc. W maju odbywają się tutaj nabożeństwa oraz Festiwal Pieśni Maryjnej, który niestety w tym roku został odwołany. Zastąpiły go śpiewy wiernych, przeplatane z solowymi występami skrzypaczki, która zaprezentowała klasyki wielkich twórców muzyki poważnej, tak często przecież sięgających po motywy maryjne. Była to istna uczta dla duszy, w wymiarze duchowym, ale też artystycznym.
Rowerową pielgrzymkę zakończył miły akcent – poczęstunek u państwa Mika-Nowak.