Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dn. od 6 do 13 lutego nasza parafia pielgrzymowała po śladach Pana Jezusa w Ziemi Świętej.
Nawiedziliśmy święte miejsca naszej wiary modląc się o błogosławieństwo dla naszej parafii i dla naszych rodzin.

Naszym przewodnikiem był ks. dr hab. Leszek Szewczyk - profesor homiletyki z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Z wielką pasją, wiedzą, ale i poczuciem humoru oprowadzał nas po śladach Pana Jezusa i pierwszych chrześcijan w Ziemi Świętej. Rozpoczęliśmy naszą pielgrzymkę od Nazaretu, gdzie nocowaliśmy dwa dni. Stamtąd zwiedziliśmy Galileę, Kanę Galilejską, Górę Tabor, płynęliśmy łodzią po Jeziorze Galilejskim, aby wylądować w Kafarnaum, w domu św. Piotra. Byliśmy na Górze Ośmiu Błogosławieństw, gdzie celebrowaliśmy msze św. z widokiem na Jezioro Galilejskie. Później nasz pielgrzymi szlak wiódł do Betlejem, gdzie była nasza docelowa baza noclegowa. Odwiedziliśmy Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Stamtąd wyruszaliśmy do Jerycha i nad Morze Martwe, aby w końcu dotrzeć do Jerozolimy, gdzie mogliśmy odprawić ulicami Jerozolimy Drogę Krzyżową i nawiedzić najważniejszy kościół dla naszej wiary: Bazylikę Grobu Bożego. Nasza pielgrzymka udała się do tego stopnia, że wszyscy pielgrzymi już zapisują się na następną! :)
Kto raz stanie na Ziemi Świętej, ten z Ziemi Świętej nie wróci już ten sam! Ta pielgrzymka ma dwa niezatracalne owoce: po pierwsze kiedy człowiek będzie słuchał Ewangelii w kościele, będzie wszystkie te miejsca widział i po drugie, kiedy sięgnie po różaniec i będzie rozważał tajemnice różańcowe - będzie je wszystkie widział! Wszyscy jako pielgrzymi jesteśmy wdzięczni Bogu za dar wspaniałej pielgrzymki!