Miniekstremalna Droga Krzyżowa 2017

W piątek 7 kwietnia o godz. 20.30 zebrało się w Grocie Fatimskiej w Zakrzowie ok.50-60 osób. Najpierw poświęciliśmy Różaniec Procesyjny (długość 6 metrów). Potem wraz z krzyżem wyruszyliśmy w Drogę Krzyżową...

Młodzież prowadziła rozważania (dostępne teksty pod stroną http://www.edk.org.pl/uploads/rozwazania/2017/EDK-2017-pl.pdf ). W ciszy przeplatanej modlitwą i rozważaniami podążając w strugach delikatnej mżawki dotarliśmy na Golgotę w Ligocie Tur ok. godz. 23.00. Droga krzyżowa miniekstremalna ... to zawsze droga... a jej celem nie tylko jest Golgota, ale już sama droga i ludzie, którzy nią podążają... Deszcz, wiatr, błoto, asfalt, światło i ciemność... splatają się z ciszą, z krzyżem, różańcem... w tym tkwi fenomen innej, bardziej czy mniej ekstremalnej Drogi Krzyżowej... aby w niej pójść... i doświadczyć bardziej lub mniej... wspólnoty z Bogiem i z ludźmi.