Majówka 2019 w Ligocie Turawskiej

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku- słońce coraz mocniej ogrzewa, za oknami robi się zielono… ludzie coraz częściej wychodzą z domów i spędzają duzo czasu na wolnym powietrzu. Taką mozliwość chcieliśmy też stworzyć naszym mieszkańcom. Z inicjatywy Księdza Proboszcza Sławomir Pawińskiego, postanowiliśmy zorganizować wiosenno/majowe spotkanie seniorów, członków DFK i wszystkich mieszkańców naszej parafii.

Rozpoczęliśmy 19 maja 2019 r. o godzinie 15.00 od nabożeństwa majowego z udziałem zaproszonej orkiestry dętej z Dobrzenia Wielkiego.

Po nabożeństwie z akompaniamentem orkiestry wszyscy udali się pod namiot, gdzie rozpoczęła się druga część naszego spotkania. Przy kawie i pysznym cieście słuchaliśmy utworów wykonywanych przez zdolnych młodych muzyków. Nastepnie wszyscy mieliśmy okazję wykazać się naszymi możliwościami wokalnymi przy akompaniamencie zespołu muzycznego „Polaris”.
Był to pierwszy tego typu projekt w naszej miejscowości. Daliśmy starszemu pokoleniu więcej przyjemności i zachęciliśmy ich do cieszenia się wydarzeniem poprzez aktywne śpiewanie piosenek. W ten sposób „starzy i młodzi” świetnie się bawili.

Opracowała Aneta Buczek)