Dożynki Gminne 2008 w Zakrzowie Tur.

13 i 14 września br. miały miejsce Dożynki Gminne gminy Turawa. Tegorocznym gospodarzem uroczystości był Zakrzów Turawski. Obchody zaczęły się w sobotę (13.09) wręczeniem nagród i wyróżnień natomiast główne uroczystości odbyły się w niedzielę (14.09). Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. , której przewodniczył ks. proboszcz parafii Ligota Turawska - ks. dr Sławomir Pawiński oraz specjalnie zaproszony na te uroczystość gość - ks. dr Paweł Landwójtowicz.

Popołudniu wyruszył barwny i rozśpiewamy korowód składający się z przedstawicieli poszczególnych wiosek gminny Turawa ich sołtysów oraz kolorowo poprzebieranych mieszkańców. Korowód nieustannie się powiększał bo dołączali do niego mieszkańcy i goście. Po dotarciu na miejsce uroczystości (boisko spotowe) nastąpiło oficjalne otwarcie "Dożynek Gminnych 2008". Otwarcia tego dokonał ks. proboszcz razem z Wójtem gminy Turawa panem Waldemarem Kampą. Po części otwarcia nastąpiły występy okolicznych zespołów ludowych oraz dzieci ze szkól naszej gminy, natomiast późnym popołudniem zagrał i zaśpiewał znany śląski zespół "Kamraty". Organizatorzy również postarali się o inne atrakcje takie jak: dmuchany zamek czy kąpiel w kolorowych piłeczkach, natomiast w namiocie można było spróbować pieczonego prosiaka czy też wojskowej grochówki. Do białego rana trwała zabawa taneczna, na której przygrywał zespół "Sherwood".

 

Galeria zdjęć "Dożynki Gminne 2008 w Zakrzowie Tur."