Pielgrzymka jubileuszowa do Sierakowa Śląskiego

W sobotę (20.06.2009) przed południem w Sierakowie Śląskim odbyła się Masza Św. dla dekanatu Kluczborskiego i Zagwiżdziańskiego. Kościół parafialny w Sierakowie Śląskim jest jednym z czterech kościołów wyznaczonych na mocy dekretu ks. biskupa Alfonsa Nossola, jako kościół jubileuszowy, w którym można uzyskać odpust zupełny podczas aktualnie trwającego Roku Św. Pawła.

Podczas uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej przez kapłanów obydwóch dekanatów ks. proboszcz Sławomir Pawiński wygłosił homilie. Częścią homilii było przedstawienie, które wystawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Ligocie Turawskiej. Przedstawienie przygotowała i nadzorowała Pani dyrektor Brygida Kansy. Przedstawienie ukazywało pokrótce życie Św. Pawła wraz z jego trudną i wyboistą drogę dążenia Boga.

Zobacz jubileuszowy obrazek i modlitwę do Św. Pawła

Zobacz historię jubileuszowego kościoła w Sierakowie Śląskim

Galeria zdjęć