Wielkanoc 2019

Z Matką Bożą Różańcową

wielkanoc 2019 2

W tym roku obchodzimy jubileusz 150-lecia kościoła i obrazu MB Różańcowej w Kadłubie Turawskim. W Kadłubie przeżyliśmy już peregrynację kopii obrazu MB Różańcowej, w Zakrzowie powoli dobiega ona końca, zaś w Ligocie trwają już do niej przygotowania. Ta okoliczność zachęciła nas, abyśmy tegoroczne Triduum Paschalne przeżyli wraz Matką Bożą Różańcową. „Odmawiajcie codziennie różaniec!” prosiła Matka Boża w Lourdes i Fatimie. Różaniec jako modlitwa ma wielką moc uświęcenia i przemiany ludzkiego życia. Tajemnice Różańca Świętego wpisane są w tajemnice Paschy naszego Pana. Tam znajdują swoje źródło i z niego czerpią moc łaski, zwłaszcza dla tych, którzy z różańcem każdego dnia wyruszają w swoją życiową drogę. Niech łaska Boga przez ręce i serce Maryi spłynie na nas i na nasze rodziny w tym święty czasie, abyśmy odkryli prawdę, że Różaniec jest ewangelicznym skarbem ukrytym w naszym życiu, a tajemnice naszego życia ukryte są w Różańcu!

Z najlepszymi życzeniami błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

Wasi duszpasterze!

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie

Rzymskokatolickiej Parafii

p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej