Jubileusz 150-lecia kościoła i obrazu MB Różańcowej w Kadłubie Tur.


Obchody jubileuszu 150-lecia kościoła oraz Dożynki Gminne 2019

W niedzielę (08.09.2019) odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 150-lecia kościoła oraz obrazu Matki Boskiej Różańcowej połączone z dożynkami Gminnymi.

Galeria zdjęć "Jubileuszowa Msza Św."

Galeria zdjęć "Korowód"

Galeria zdjęć "Dekoracje"

 


Jubileuszowa peregrynacja kopii obrazu MB Różańcowej z Kadłuba Tur.

mb rozancowa13.10.2018 roku rozpoczęliśmy peregrynację kopii obrazu MB Różańcowej z Kadłuba z okazji 150-lecia powstania tegoż obrazu i z okazji 150 lecia powstania pierwszej kaplicy w Kadłubie Tur dedykowanej MB Różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do przyjęcia obrazu MB Różańcowej w swoich domach. Aby ten czas przyniósł błogosławione owoce zachęcamy do otwartości i ożywienia swoje pobożności maryjnej. W tym celu został stworzony Modlitewnik Nawiedzenia obrazu MB Różańcowej. (dostępny w załączniku). Zachęcamy do zapoznania się z nim i wykorzystania go w czasie przygotowania jak i samego nawiedzenia obrazu MB Różańcowej. Niech modlitwa różańcowa, o którą tak wiele razy i na wielu miejscach prosiła nas Maryja wiąże nas i splata między sobą i z Bogiem.

 

 

Pobierz "Modlitewnik nawiedzenia obrazu Matki Bożej Różańcowej 2018"

 


17.10.2018 roku w czasie uroczystości odpustowej ku czci MB Różańcowej w Kadłubie Tur. ks. Tadeusz Słocki poświęcił peregrynacyjny obraz MB Różańcowej z Kadłuba Tur. Obraz namalował Adam Dziuba z Kadłuba Tur. Peregrynacyjny obraz MB Różańcowej z Kadłuba Tur. różni się od oryginału tym, że przedstawia jeszcze tajemnice światła, które dołączył św. Jan Paweł II. Tajemnice światła widniejące na obrazie są projektu Adama Dziuby i  nawiązują do tych, które są zawieszone pod obrazem MB Różańcowej w kościele w Kadłubie, a które też wykonał Adam Dziuba.