Obchody jubileuszu 150-lecia kościoła w Kadłubie Tur. oraz Dożynki Gminne 2019

W niedzielę (08.09.2019) odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 150-lecia kościoła oraz obrazu Matki Boskiej Różańcowej połączone z dożynkami Gminnymi.

Galeria zdjęć "Jubileuszowa Msza Św."

Galeria zdjęć "Korowód"

Galeria zdjęć "Dekoracje"

Książka "Paciorki od Serca"

paciorki od serca okłldka

"Tajemnice życia ludzi splatają się z tajemnicami różańca, czasem się wzajemnie krzyżują i przenikają, czasem się na siebie nakładają, a czasem trwają ze sobą w dziwnym powiązaniu, którego człowiek do końca sam nie rozumie. Każdy człowiek jest tajemnicą ze swoją historią życia, dlatego trzeba się uczyć na te ludzkie tajemnice patrzeć i je rozważać w Duchu Świętym, aby dostrzec w nich tajemnicę Boga Żywego, który poszczególne „paciorki” wydarzeń i przeżyć wiąże ze sobą niewidzialną opatrznościową „nicią” łaski. Każdy człowiek ze swoją historią to jakby osobny „różaniec”, który Bóg nam podaje do rozważenia na modlitwie. Na mojej drodze życia spotkałem już wielu ludzi ze swoimi „różańcowymi” tajemnicami. W poniższych rozważaniach chciałbym przedstawić niektóre z nich i podzielić się z czytelnikami doświadczeniem ich „czytania” i rozważania. Chciałbym jednocześnie zaprosić czytelników, aby biorąc te „paciorki” od serca wzięli sobie je do serca i modląc się otrzymali natchnienia od Ducha Świętego do rozważania tajemnic swojego życia, aby mogli się przekonać, że tak naprawdę tajemnice różańca ukryte są w naszym życiu, a nasze życie ukryte jest w tajemnicach różańca".

Ks. Sławomir Pawiński

 

Książka będzie dostępna na plebanii oraz w czasie festynu dożynkowo-jubileuszowego

w Kadłubie 7-8.09.2019

Odpust 2019 w Zakrzowie Turawskim

W niedzielne, upalne przedpołudnie (30.06.2019) parafianie oraz goście zgromadzili się na placum kościelnym obok Groty Fatimskiej aby uczestniczyć we Mszy Św. odpustowej ku czci Św. apostołów Piotra i Pawła. Mszy Św. przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ks. prof Erwin Mateja.

Czytaj więcej: Odpust 2019 w Zakrzowie Turawskim

Boże Ciało 2019

W tym roku uroczystość Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (pot. Boże Ciało) przypadła w słoneczny i gorący dzień 20.06.2019. Zobacz fotorelację z tej uroczystości.

Czytaj więcej: Boże Ciało 2019

Majówka 2019 w Ligocie Turawskiej

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku- słońce coraz mocniej ogrzewa, za oknami robi się zielono… ludzie coraz częściej wychodzą z domów i spędzają duzo czasu na wolnym powietrzu. Taką mozliwość chcieliśmy też stworzyć naszym mieszkańcom. Z inicjatywy Księdza Proboszcza Sławomir Pawińskiego, postanowiliśmy zorganizować wiosenno/majowe spotkanie seniorów, członków DFK i wszystkich mieszkańców naszej parafii.

Czytaj więcej: Majówka 2019 w Ligocie Turawskiej

Rekolekcje Wielkopostne 2019

Tematem przewodnim tegorocznych (06-10.03.2019) rekolekcji są słowa ze Starego Testamentu: „Jam jest Pan Bóg Twój, który Cię wywiódł z domu niewoli” (por. Wj 20,2).
Bóg na Synaju podarował ludzkości 10 przykazań, aby się nimi kierowali na drodze do szczęścia doczesnego i wiecznego. Jak współczesnym ludziom to wychodzi…!? Potrzeba ciągłej refleksji i rachunku sumienia, przede wszystkim zaś odkrywania wciąż na nowo Dekalogu i jego wartości w naszym życiu. Przewodnikiem na drodze odkrywania Bożych przykazań w ramach rekolekcji wielkopostnych jest ks. dr Mateusz Potoczny.

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne 2019

Jubileuszowy 10-ty Misyjny Bal Karnawałowy 2019

W dniu 19.01.2019 odbył się już po raz 10 Misyjny Bal Karnawałowy. Podczas balu goście bawili się przy dźwiękach muzyki klasycznej przezentowanej przez Kwartet Saksofoniczny oraz przy muzyce rozrywkowej wykonywanej przez zespół Paradox Band. Był również tort urodzinowy z 10-cioma świeczkami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz świetną zabawę.

Czytaj więcej: Jubileuszowy 10-ty Misyjny Bal Karnawałowy 2019

Roraty 2018 w parafii Ligota Turawska

Piosenka roratnia - Modlitwa Św. Augustyna - w aranżacji ks. proboszcza Sławomira Pawińskiego.

Czytaj więcej: Roraty 2018 w parafii Ligota Turawska

Ballada o pamięci nagrobnej

Ballada o pamięci nagrobnej autorstwa ks. proboszcza Sławomira Pawińskiego.

Czytaj więcej: Ballada o pamięci nagrobnej

Odpust 2018 w Kadłubie Turawskim

W niedzielę 7 października 2018 roku przeżywaliśmy odpust ku czci MB Różańcowej w Kadłubie. Sumistą i kaznodzieją odpustowym był ks. Tadeusz Słocki. W czasie sumy odpustowej ks. Tadeusz Słocki poświęcił kopie obrazu MB Różańcowej z Kadłuba, która to kopia rozpocznie 13 października peregrynację po naszej parafii, począwszy od Kadłuba przez Zakrzów do Ligoty Tur.

Czytaj więcej: Odpust 2018 w Kadłubie Turawskim

Zmiana księdza wikarego w parafii Ligota Tur.

Dekretem ks. bpa Andrzeja Czai, 23.08.2018 następują zmiany wikariuszowskie w naszej parafii. Żegnamy ks. Daniela Maksymowicza, który po dwuletniej posłudze wikariuszowskiej w naszej parafii, odchodzi do dalszej pracy duszpasterskiej jako proboszcz parafii Św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach.

Ks. Danielowi dziękujemy za pracę i posługę w naszej parafii oraz życzymy wielu łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej. Msze Św. dziękczynne w podziękowaniu za swoją posługę w naszej parafii ks. Daniel odprawi 21, 22, 23 sierpnia.

Do naszej parafii natomiast przychodzi ks. Krzysztof Kozimor, wikariusz z parafii Św. Jacka w Opolu.

Odpust 2018 w Zakrzowie Tur.

W niedzielę (01.07.2018) w kościele w Zakrzowie Tur. odprawiona została Msza Św. odpustowa ku czci apostołów Piotra i Pawła. Mszy Św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ojciec biskup Antoni Reimann w asyscie z ks. Joachimem Waloszkoem oraz ks. proboszczem Sławomirem Pawińskim.

Czytaj więcej: Odpust 2018 w Zakrzowie Tur.

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Począwszy od Środy popielcowej aż do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu (14-18.02.2018) odbyły się parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Jerzy Dzierżanowski - Diecezjalny Duszpasterz Rodzin.

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne 2018