List Biskupa Opolskiego na 1. Niedzielę Adwentu 2020

Msze Św. dziękczynne na zakończenie pracy duszpasterskiej ks. Sławomira

26.08.2020 ks. Sławomir Pawiński kończy posługę duszpasterską w Ligocie Turawskiej, którą z zaangażowaniem pełnił przez 12 lat. Niełatwo wymienić liczne przedsięwzięcia podejmowane przez ks. Proboszcza na rzecz parafii i parafian - przeprowadzone remonty, zrealizowane wizje i marzenia, jedyne w swoim rodzaju kazania i uroczystości... Wyrażamy dziś wdzięczność za wspaniałego Proboszcza - Gospodarza, Innowatora, a przede wszystkim Przewodnika duchowego i Przyjaciela. Życzymy kontynuowania swoich dzieł w nowej parafii oraz dużo Bożego błogosławieństwa.

Czytaj więcej: Msze Św. dziękczynne ks. Sławomira za posługę

Kazanie ks. Sławomira Pawińskiego

Kzanie ks. proboszcza Sławomira Pawińskiego z dnia 21.06.2020 r.

Zmiana ks. proboszcza w Parafii Ligota Turawska

Zgodnie z dekretem ks. bp. Andrzeja Czaji z dniem 26.08.2020 zostaną dokonane w naszej parafii zmiany proboszczowskie.

Ks. dr Sławomir Pawiński odwołany zostaje z urzędu proboszcza parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej i mianowany proboszczem parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

Ks. Leszek Rygucki odwołany zostaje z urzędu proboszcza parafii Św. Tomasza Apostoła w Kietrzu i mianowany administratorem parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej.

Ankieta dotycząca epidemii koronawirusa

koronawirusObecnie jesteśmy świadkami niezwykle trudnych wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa w naszym kraju. W związku z tym pracownicy Uniwersytetu Opolskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II podjęli się przeprowadzenia badań mających na celu zdobycie wiadomości, które będą przydatne w pracy psychologów oraz osób niosących pomoc ludziom dotkniętym koronawirusem i ich rodzin. Zwracamy się z prośbą do Pani/Pana o wzięcie udziału w niniejszym badaniu i wypełnieniu ankiety. Badanie jest całkowicie anonimowe.

Ankietę wypełnia się internetowo – w tym celu kliknij na poniższy link i postępuj zgodnie z instrukcjami: https://forms.gle/fPEFNvC5S3e37yYEA.

Dziękuję bardzo za pomoc,

ks. Dariusz Krok

List bp. oposkiego na V Niedzielę Wielkiego Postu

Poniżej znajduje się list pasterski (w wersji audio, video i pdf) biskupa opolskiego Andrzeja Czai na V Niedzielę Wielkiego Postu 2020.

AUDIO

Czytaj więcej: List bp. Czai na V Niedzielę Wielkiego Postu

Rekolekcje Wielkopostne 2020

Mottem przewodnim tegorocznych rekolekcji wielkopostnych (26.02 - 01.03.2020) były słowa Pana Jezusa: „Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” (Łk 18,1-8). Przewodnikiem na drodze odkrywania daru wiary, stawiania sobie pytań o wiarę i szukania na nie odpowiedzi w ramach rekolekcji wielkopostnych był ks. prof. Leszek Szewczyk.

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne 2020

Praktyki ks. dk Marcina Jaśkowskiego

ks. dk marcin jaskowskiKs. diakon Marcin Jaśkowski pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu. Jest absolwentem Technikum Ekonomicznego w Raciborzu. Będzie w naszej parafii odbywał swoją praktykę diakońską od 18.01-10.05.2020. Ks. dk. Marcinowi życzymy wielu łask od Boga i ludzi na czas praktyki duszpasterskiej w naszej parafii!