Rekolekcje adwentowe 2022

rekolekcje adwent 2022 pulikowscyNauki rekolekcyjne przygotował i wygłosił (dniach od 8 do 11.12.2022 r.) dr Jacek Pulikowski - znany i ceniony pisarz i wykładowca.
Szczegółowe informacje na temat Pana Jacka Pulikowskiego oraz jego dzialalności można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://jacekpulikowski.pl

Czytaj więcej: Rekolekcje adwentowe 2022

Rekolekcje Wielkopostne 2022

jezus w rodzinie malyTegoroczne wielkopostne nauki rekolekcyjne przygotowal i wygłosił (dniach 27 - 30.03.2022 r.) ks. dr Sławomir Pawiński - wieloletni Proboszcz naszej parafii. Tematem przewodnim nauk rekolekcyjnych było zdanie: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu!”.

Każdego dna przybliżane były poszczególne domy z Ewangelii:
1. Niedziela - "Dom syna marnotrawnego i miłosiernego Ojca",
2. Poniedziałek - "Dom Marii, Marty i Łazarza w Betanii",
3. Wtorek - "Dom Zacheusza w Jerycho",
4. Środa - "Dom Jezusa, Maryi i Józefa w Nazarecie".

Materiały rekolekcyjne (tekst piosenki przewodniej, obraz) do pobrania poniżej.

Poniżej znajdują się również nagrania (audio) poszczególnych nauk rekolekcyjnych.

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne 2022

List Biskupa Opolskiego na 1. Niedzielę Adwentu 2020

Msze Św. dziękczynne na zakończenie pracy duszpasterskiej ks. Sławomira

26.08.2020 ks. Sławomir Pawiński kończy posługę duszpasterską w Ligocie Turawskiej, którą z zaangażowaniem pełnił przez 12 lat. Niełatwo wymienić liczne przedsięwzięcia podejmowane przez ks. Proboszcza na rzecz parafii i parafian - przeprowadzone remonty, zrealizowane wizje i marzenia, jedyne w swoim rodzaju kazania i uroczystości... Wyrażamy dziś wdzięczność za wspaniałego Proboszcza - Gospodarza, Innowatora, a przede wszystkim Przewodnika duchowego i Przyjaciela. Życzymy kontynuowania swoich dzieł w nowej parafii oraz dużo Bożego błogosławieństwa.

Czytaj więcej: Msze Św. dziękczynne ks. Sławomira za posługę

Kazanie ks. Sławomira Pawińskiego

Kzanie ks. proboszcza Sławomira Pawińskiego z dnia 21.06.2020 r.

Zmiana ks. proboszcza w Parafii Ligota Turawska

Zgodnie z dekretem ks. bp. Andrzeja Czaji z dniem 26.08.2020 zostaną dokonane w naszej parafii zmiany proboszczowskie.

Ks. dr Sławomir Pawiński odwołany zostaje z urzędu proboszcza parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej i mianowany proboszczem parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

Ks. Leszek Rygucki odwołany zostaje z urzędu proboszcza parafii Św. Tomasza Apostoła w Kietrzu i mianowany administratorem parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej.

Ankieta dotycząca epidemii koronawirusa

koronawirusObecnie jesteśmy świadkami niezwykle trudnych wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa w naszym kraju. W związku z tym pracownicy Uniwersytetu Opolskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II podjęli się przeprowadzenia badań mających na celu zdobycie wiadomości, które będą przydatne w pracy psychologów oraz osób niosących pomoc ludziom dotkniętym koronawirusem i ich rodzin. Zwracamy się z prośbą do Pani/Pana o wzięcie udziału w niniejszym badaniu i wypełnieniu ankiety. Badanie jest całkowicie anonimowe.

Ankietę wypełnia się internetowo – w tym celu kliknij na poniższy link i postępuj zgodnie z instrukcjami: https://forms.gle/fPEFNvC5S3e37yYEA.

Dziękuję bardzo za pomoc,

ks. Dariusz Krok