Msze Św. dziękczynne na zakończenie pracy duszpasterskiej ks. Sławomira

26.08.2020 ks. Sławomir Pawiński kończy posługę duszpasterską w Ligocie Turawskiej, którą z zaangażowaniem pełnił przez 12 lat. Niełatwo wymienić liczne przedsięwzięcia podejmowane przez ks. Proboszcza na rzecz parafii i parafian - przeprowadzone remonty, zrealizowane wizje i marzenia, jedyne w swoim rodzaju kazania i uroczystości... Wyrażamy dziś wdzięczność za wspaniałego Proboszcza - Gospodarza, Innowatora, a przede wszystkim Przewodnika duchowego i Przyjaciela. Życzymy kontynuowania swoich dzieł w nowej parafii oraz dużo Bożego błogosławieństwa.

Czytaj więcej: Msze Św. dziękczynne ks. Sławomira za posługę

Kazanie ks. Sławomira Pawińskiego

Kzanie ks. proboszcza Sławomira Pawińskiego z dnia 21.06.2020 r.

Zmiana ks. proboszcza w Parafii Ligota Turawska

Zgodnie z dekretem ks. bp. Andrzeja Czaji z dniem 26.08.2020 zostaną dokonane w naszej parafii zmiany proboszczowskie. 

Ks. dr Sławomir Pawiński odwołany zostaje z urzędu proboszcza parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej i mianowany proboszczem parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

Ks. Leszek Rygucki odwołany zostaje z urzędu proboszcza parafii Św. Tomasza Apostoła w Kietrzu i mianowany administratorem parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej.

Ankieta dotycząca epidemii koronawirusa

koronawirusObecnie jesteśmy świadkami niezwykle trudnych wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa w naszym kraju. W związku z tym pracownicy Uniwersytetu Opolskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II podjęli się przeprowadzenia badań mających na celu zdobycie wiadomości, które będą przydatne w pracy psychologów oraz osób niosących pomoc ludziom dotkniętym koronawirusem i ich rodzin. Zwracamy się z prośbą do Pani/Pana o wzięcie udziału w niniejszym badaniu i wypełnieniu ankiety. Badanie jest całkowicie anonimowe.

Ankietę wypełnia się internetowo – w tym celu kliknij na poniższy link i postępuj zgodnie z instrukcjami: https://forms.gle/fPEFNvC5S3e37yYEA.

Dziękuję bardzo za pomoc,

ks. Dariusz Krok

List bp. oposkiego na V Niedzielę Wielkiego Postu

Poniżej znajduje się list pasterski (w wersji audio, video i pdf) biskupa opolskiego Andrzeja Czai na V Niedzielę Wielkiego Postu 2020.

AUDIO

Czytaj więcej: List bp. Czai na V Niedzielę Wielkiego Postu

Rekolekcje Wielkopostne 2020

Mottem przewodnim tegorocznych rekolekcji wielkopostnych (26.02 - 01.03.2020) były słowa Pana Jezusa: „Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” (Łk 18,1-8). Przewodnikiem na drodze odkrywania daru wiary, stawiania sobie pytań o wiarę i szukania na nie odpowiedzi w ramach rekolekcji wielkopostnych był ks. prof. Leszek Szewczyk.

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne 2020

Praktyki ks. dk Marcina Jaśkowskiego

ks. dk marcin jaskowskiKs. diakon Marcin Jaśkowski pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu. Jest absolwentem Technikum Ekonomicznego w Raciborzu. Będzie w naszej parafii odbywał swoją praktykę diakońską od 18.01-10.05.2020. Ks. dk. Marcinowi życzymy wielu łask od Boga i ludzi na czas praktyki duszpasterskiej w naszej parafii!

Św. Marcin 2019

Tradycyjnie, w dniu 11.11.2019 r. parafianie z licznie przybyłymi dziećmi, brali udział w Mszy Św. ku czci Św. Marcina z Tours. Po Mszy Św. obdyła się procesja z udziałem Św. Marcina na pobliskie błonia, gdzie czekały smakowite Rogale Św. Marcina oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej: Św. Marcin 2019

Wykład o życiu i działalności ks. proboszcza Josefa Christena

W niedzielne popołudnie (03.11.2019) odbyło się uroczyste otwarcie wraz z poświęceniem, nowej siedziby Gminnej Biblioteki w Turawie, z filią w Ligocie Turawskiej. Uroczystość była połączona z wykładem Pana Jerzego Farysa, na temat życia i działalności Ś.P. ks. proboszcza Josefa Christena.

Zobacz prezezentację "Wspomnienie o księdzu Józefie Christenie"

VI Nabożeństwo Fatimskie 2019 w Kadłubie Tur.

W niedzielę 13 października 2019 r w Kadłubie miało miejsce ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Było to nabożeństwo szczególne, ponieważ w tym roku przeżywamy jubileusz 150-lecia kościoła i obrazu MB Różańcowej w Kadłubie. Gościliśmy na nabożeństwie scholę "Promyki Maryi" ze Zębowic. P. Krystyna i Jan Miozgowie prowadzą te scholę już ponad 30 lat. Nabożeństwo różańcowe miało szczególną oprawę, ponieważ p. Krystyna Miozga dzieliła się swoim świadectwem życia do poszczególnych tajemnic różańcowych, które były przeplatane piosenkami w wykonaniu "Promyków Maryi". Gościem honorowym na nabożeństwie był o. bp Antoni Reimann misjonarz z Boliwii oraz ks. Rektor Joachim Waloszek. Nabożeństwo zakończyło się procesją światła i błogosławieństwem.

Czytaj więcej: VI Nabożeństwo Fatimskie 2109 w Kadłubie Tur.